0
Förfrågan
0 kr
0
Kundvagnen
0 kr
Laddar...
Laddar...
Förfrågningar och beställninger uppdaterade!
Förfrågningar och beställninger uppdaterade!Förfrågningar och beställninger uppdaterade!
Artikeln finns inte i lager.
Vi är ledsna men artikeln är slut i lager.
Chia Hardware

MGBLX1

Produktnamn: Cisco 1000BASE-LX SFP Transceiver network media converter 1000 Mbit/s 1310 nm
EAN: 882658262791
-39%
1 452 kr exkl. moms
887 kr exkl. moms
1 109 kr inkl. moms
Tillgänglighet:
10  st.
Leverans:
Standard leverans:
tisdag den 13 juli
Snabb leverans:
torsdag den 8 juli
1
1 2 3 4 5 6 7 8 9+
Beräkna exakt leveranskostnad och -tid för denna produkt Beräkna
Beskrivning
Specifikation
Nätverk
Den maximala hastigheten data kan överföras från en enhet till en annan.  Maximal dataöverföringshastighet 1000 Mbit/s  
Kabeltyp tekniska prestanda, inklusive fiber eller kabeltyp  Kabelteknik 1000Base-LX  
Anslutningar
Anslutningsteknologi Wired  
Prestanda
Maximal överföringshastighet avstånd 10000 m  
Våglängd 1310 nm  
Design
Förteckning över de normer för alla länder där denna produkt har certifierats  Säkerhet FDA 21 CFR 1040.10 & 1040.11, EN60950, EN (IEC) 60825-1,2  
Certifiering FCC Part 15 Class B, EN55022 Class B (CISPR 22B), VCCI Class B.  
Strömtillförsel
Mängden energi förbrukat av denna modell; uttryckt i watt. Typiska värden tillverkare anger är energiförbruk när stängd av, standby/suspended mode, vanlig bruk, maximum bruk.  Strömförbrukning (vanlig) 1 W  
Management features
Byte under drift (hotswap) Ja
Anger om denna produkt stöder "plug and play". Plug-and-play är hårdvara eller mjukvara som, efter att vara installerad ("plugged in"), kan användas omedelbart ("played with"), i motsats till hårdvara eller mjukvara som kräver konfiguration.  Plug & Play-kompatibel Ja
Vikt & dimension
Produktens vikt utan förpackning (nettovikt). Om möjligt nettovikten är angett inklusive standardtillbehör och förråd.Obs, ibland anger tillverkaren en för kommersiell interpretation av produktvikten, där han lämnar ut vikten av tillbehör och/eller förråd.  Vikt 18 g  
Miljökrav
Omgivningstemperatur vid drift 0 - 70 °C  
Temperaturintervall (förvaring) -40 - 85 °C  
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 10 - 85%  
Fuktighet (förvaring) 5 - 90%  
Övrigt
Överföringseffekt -9.5 - -3 dBmW  
Mjukvara som hjälper dig hantera stora mängder lagrad data.  Produktstorlek (BxDxH) 13.4 x 55.7 x 8.5 mm  
Är en port som kopplar samman flera olika sorter utrustning med hjälp av olika sorters kontaktanslutningar  Gränssnitt SFP  
Anslutning LC-LC  
Ett full-duplex system tillåter kommunikation i båda riktningar, och till skillnad från halv-duplex, tillåter detta att ske samtidigt.  Full duplex Ja
Fibertyp SMF  

Aktuella kampanjer
Håll kontakten!
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och håll dig uppdaterad om våra erbjudanden och nyheter.

Genom att klicka på "Prenumerera" så samtycker du till att få marknadsföringsinformation till din e-postadress. Dina personuppgifter kommer att administreras av Senetic AB och som har sitt säte på Östermalmstorg 1, 114 42 Stockholm, Sverige. Du har rätt att på begäran få full tillgång till dina personuppgifter samt korrigera, radera eller begränsa behandling, samt att invända mot behandlingen av dem. Detaljerad information om behandling av personuppgifter återfinns i sekretesspolicyn

Felaktig e-postadress.
Den här e-postadressen har redan bekräftats.
Den här e-postadressen har ännu inte bekräftats.
Tack!
Kontrollera din inkorg - du kommer att få ett meddelande från oss där vi ber dig att bekräfta din prenumeration på nyhetsbrevet.
Partnerskap
Betalsätt
Leverans
EBA National Winner Banner