0
Förfrågan
0 kr
0
Kundvagnen
0 kr
Laddar...
Laddar...
Förfrågningar och beställninger uppdaterade!
Förfrågningar och beställninger uppdaterade!Förfrågningar och beställninger uppdaterade!
Artikeln finns inte i lager.
Vi är ledsna men artikeln är slut i lager.
Chia Hardware

WS-C3560CX-12PD-S

Produktnamn: Cisco WS-C3560CX-12PD-S network switch Managed Gigabit Ethernet (10/100/1000) Power over Ethernet (PoE) White
EAN: 882658753244
-60%
20 391 kr exkl. moms
8 162 kr exkl. moms
10 203 kr inkl. moms
Tillgänglighet:
5.00  st.
Leverans:
Standard leverans:
onsdag den 16 juni
Snabb leverans:
måndag den 14 juni
1
1 2 3 4 5 6 7 8 9+
Beräkna exakt leveranskostnad och -tid för denna produkt Beräkna
Beskrivning
Läs mer om Cisco WS-C3560CX-12PD-S network switch Managed Gigabit Ethernet (10/100/1000) Power over Ethernet (PoE) White
Specifikation
Management features
Switch typ Managed  
Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) Ja
ARP-inspektion Ja
Anslutningar
Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 12  
Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar Gigabit Ethernet (10/100/1000)  
Anger om produkten innehåller hitta-skrivare-funktionen  Antal Gigabit Ethernet (koppar)-portar 2  
Antal SFP+-modulplatser 2  
Nätverk
Kommunikationsstandarder IEEE 802.11ac,IEEE 802.1D,IEEE 802.1Q,IEEE 802.1ab,IEEE 802.1p,IEEE 802.1s,IEEE 802.1w,IEEE 802.1x,IEEE 802.3ab,IEEE 802.3ad,IEEE 802.3af,IEEE 802.3ah,IEEE 802.3az,IEEE 802.3u,IEEE 802.3x,IEEE 802.3z  
10G stöd Ja
Koppar Ethernet-kablar teknik 10BASE-T,100BASE-TX,1000BASE-T  
Portspegling Ja
Ett full-duplex system tillåter kommunikation i båda riktningar, och till skillnad från halv-duplex, tillåter detta att ske samtidigt.  Full duplex Ja
IP-routning Ja
STP (Spanning Tree Protocol) Ja
VLAN-stöd Ja
Antal VLAN 4000  
Optical fiber
Fiber Ethernet-kablar teknik 100BASE-BX,100BASE-FX,100BASE-LX,1000BASE-X,1000BASE‑BX,1000BASE‑LH,1000BASE‑SX,1000BASE‑ZX  
Fibertyp Multi-mode  
Data transmission
The data transfer capacity of the switch per second.  Switch kapacitet 68 Gbit/s  
Vidarebefordran ränta 50.6 Mpps  
Jumbo Frames stöd Ja
Jumboramar 9198  
Bevakning
DHCP-funktioner DHCP server,DHCP snooping,DHCP client  
Förklarar produktens kontrollpanel, vilka knappar och indikationer den innebär.  Åtkomstkontrollista (ACL) Ja
IGMP-snooping Ja
Kryptering/säkerhet 802.1x RADIUS,SNMP  
Statisk portsäkerhet Ja
SSH / SSL-stöd Ja
Autentisering MAC-based authentication  
Multicast-funktioner
Multicast-stöd Ja
Design
Rackmontering Ja
Produktens färg White  
Monteringsbar på väggen Ja
DIN-skena Ja
Förteckning över de normer för alla länder där denna produkt har certifierats  Säkerhet UL 60950-1, CAN/CSA 22.2 No. 60950-1, EN 60950-1, IEC 60950-1, CE, GB 4943, IEC 60825  
Förteckning över länder och deras respektive regelverk som produkten uppfyller  Elektromagnetisk kompatibilitet FCC 15, CFR 47, EN 55022 (CISPR22), EN 55024 (CISPR24), CE, AS/NZS, A, CISPR22:2004, EN55022, VCCI A, V-3/2007.04, KCC (MIC, GB17625.1-1998) A, KN24/KN22, ANATEL, CCC, GOST  
Prestanda
Mängden data som är möjlig att spara i datorn, vanligtvis räknat i Megabyte(MB) eller Terabyte(TB)  Internminne 512 MB  
Flash minne 128 MB  
Statistisk modell som används för att ange produkt / mekanism tillförlitlighet, uttryckt i timmar och andel arbetscykel. Detta antal (i timmar) visar inte tiden innan misslyckande för en enda enhet / mekanism  Medeltid mellan fel (MTBF) 528480 h  
Strömtillförsel
AC-inspänning 100 - 240 V  
Ström 1.5 - 3.25 A  
Mängden energi förbrukat av denna modell; uttryckt i watt. Typiska värden tillverkare anger är energiförbruk när stängd av, standby/suspended mode, vanlig bruk, maximum bruk.  Strömförbrukning (vanlig) 29.5 W  
Strömförbrukning (max) 278 W  
Power over Ethernet (PoE)
Mängden av mätt data i pixlar som produkten infångar för att forma bilden  Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd Ja
Antal Power over Ethernet plus (PoE +)-portar 12  
Total Power over Ethernet (PoE)-budget 240 W  
Miljökrav
Omgivningstemperatur vid drift -5 - 45 °C  
Temperaturintervall (förvaring) -25 - 70 °C  
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 5 - 95%  
Fuktighet (förvaring) 5 - 95%  
Altitud vid drift 0 - 3048 m  
Höjd över havet i avstängt läge 0 - 4000 m  
Värmen uttryckt i BTU per timme, som genereras av strömmen  Värmeavgivning 1057.71 BTU/h  
Vikt & dimension
bredd 269 mm  
Djup 238 mm  
Höjd av produkten  Höjd 44.4 mm  
Produktens vikt utan förpackning (nettovikt). Om möjligt nettovikten är angett inklusive standardtillbehör och förråd.Obs, ibland anger tillverkaren en för kommersiell interpretation av produktvikten, där han lämnar ut vikten av tillbehör och/eller förråd.  Vikt 2.31 kg  

Aktuella kampanjer
Håll kontakten!
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och håll dig uppdaterad om våra erbjudanden och nyheter.

Genom att klicka på "Prenumerera" så samtycker du till att få marknadsföringsinformation till din e-postadress. Dina personuppgifter kommer att administreras av Senetic AB och som har sitt säte på Östermalmstorg 1, 114 42 Stockholm, Sverige. Du har rätt att på begäran få full tillgång till dina personuppgifter samt korrigera, radera eller begränsa behandling, samt att invända mot behandlingen av dem. Detaljerad information om behandling av personuppgifter återfinns i sekretesspolicyn

Felaktig e-postadress.
Den här e-postadressen har redan bekräftats.
Den här e-postadressen har ännu inte bekräftats.
Tack!
Kontrollera din inkorg - du kommer att få ett meddelande från oss där vi ber dig att bekräfta din prenumeration på nyhetsbrevet.
Partnerskap
Betalsätt
Leverans
EBA National Winner Banner