Den här sidan använder cookies, lär dig mer
0
Förfrågan
0 kr
0
Kundvagnen
0 kr
Laddar...
Laddar...
Förfrågningar och beställninger uppdaterade!
Förfrågningar och beställninger uppdaterade! Förfrågningar och beställninger uppdaterade!
azure-do-zmiany

veritas-do-zmiany


U Fiber – ett brett erbjudande av moduler och kablar

Kategori U Fiber omfattar ett brett urval av moduler och kablar för nya installationer och uppdatering av befintliga infrastrukturer. De föreslagna modulerna dedikeras för fiberoptisk kommunikation för enheter med SFP uttag.

 

Tillverkaren erbjuder multimode lösningar, såsom:

  • UF-MM-1G:SFP,1Gbps,
  • UF-MM-10G:SFP+10 Gbps

 

och singelmode:

  • UF-SM-1G-S:SFP,1Gbps,BiDi,
  • UF-SM-10G:SFP+,10 Gbps,
  • UF-SM-10G-S:SFP+,10 Gbps,BiDi.

 

FiberModule

För multimode uppkoppling som överskrider gränsvärdet på 100 meter ska modeller UF-MM-10G och UF-MM-1G vara bäst. Den första lämpar sig för 300 meters avstånd vid hastighet upp till 10 Gbps. Den andra dedikeras för avstånd upp till 550 m, vid 1 Gbps.

För strukturer över större avstånd lämpar sig modulerna UF-SM-10G (upp till 10 km vid 10 Gbps) och UF-SM-1G (max 3 km vid 1 Gbps) väl.

 

När det gäller tvåriktade lösningar (BiDirectional) erbjuder tillverkaren UF-SM-1G-S och UF-SM-10G-S. De är avsedda för maximal användning av den befintliga infrastrukturen. På grund av användning av två olika våglängder för en enkel fiberoptisk tråd ska de användas som en parad modulsats.

FiberCable

Komplettering till U Fiber erbjudandet är kablar för fiberoptiskt utomhus nätverk. Lätta och flexibla lösningar kännetecknas av hög beständighet. De är tillgängliga i varianter 100, 200 och 300 ft.

Info Box
Har du frågor?
Ring eller skriv till oss:

08-505 217 00
info at senetic dot se
Aktuella kampanjer:
-63%
-14%
Håll kontakten!
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och håll dig uppdaterad om våra erbjudanden och nyheter.
Genom att klicka på "Prenumerera" så samtycker du till att få marknadsföringsinformation till din e-postadress. Dina personuppgifter kommer att administreras av Senetic AB och som har sitt säte på Engelbrektsgatan 9-11, 114 32 Stockholm, Sverige. Du har rätt att på begäran få full tillgång till dina personuppgifter samt korrigera, radera eller begränsa behandling, samt att invända mot behandlingen av dem. Detaljerad information om behandling av personuppgifter återfinns i sekretesspolicyn
Felaktig e-postadress.
Den här e-postadressen har redan bekräftats.
Den här e-postadressen har ännu inte bekräftats.
Tack!
Kontrollera din inkorg - du kommer att få ett meddelande från oss där vi ber dig att bekräfta din prenumeration på nyhetsbrevet.
Partnerskap
Betalsätt
Leverans